Matematyka - 182-203 godziny zajęć

ĆWICZENIOWY KURS PRZYGOTOWAWCZY "OSTATNI TRENING" DO EGZAMINU MATURALNEGO w 2023 ROKU Z MATEMATYKI
 
Kurs z matematyki posiada Akredytację Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Oznacza to, iż jakość kształcenia w obszarach takich jak: kwalifikacje zawodowe wykładowców, treści kształcenia zawarte w programach nauczania oraz sposób ich realizacji są na najwyższym poziomie.

Ostatni Trening to cykl 9 (w sumie 40 godzin lekcyjnych zajęć) intensywnej powtórki przed maturą 2023. Kurs ma formę wykładu teoretycznego połączonego z ćwiczeniami, podczas których skupiamy się na rozwiązywaniu konkretnych zadań na poziomie maturalnym. Ćwiczenia stanowią integralną część zajęć, zaś wykład teoretyczny jest wsparciem, uzupełnieniem, przypomnieniem najważniejszych faktów i pojęć, które potrzebne są nam do efektywnej pracy w części ćwiczeniowej.

Zagadnienia teoretyczne prezentowane są w przystępnej formie prezentacji multimedialnych, opatrzonych komentarzem wykładowcy, który zwraca uwagę na to jakie pojęcia i wzory są umieszczone w maturalnych tablicach wzorów, podając ich interpretację matematyczną oraz sposoby ich zapamiętywania. Wykładowca zwraca szczególną uwagę na  pojęcia i wzory, których NIE umieszczono w maturalnych tablicach wzorów.

Ćwiczenia opierają się głównie na rozwiązywaniu arkuszy, które swoją formą, treścią i poziomem trudności wiernie odwzorowują "oryginalne" arkusze maturalne. W ramach zajęć ćwiczone będą wszystkie sprawności oceniane na egzaminie maturalnym - każde zajęcia zawierać będą elementy prawdziwego egzaminu.
 
Oczekiwane rezultaty po kursie:

• podsumowanie, powtórzenie i utrwalenie wiadomości z całego przedmiotu
• nabranie wprawy w pracy z arkuszami maturalnymi
• dodatkowa mobilizacja do nauki w bezpośrednim okresie przygotowawczym do matury
• usystematyzowanie i uporządkowanie wiedzy

harmonogram kursu, grupy i terminy
40 godzin lekcyjnych zajęć

TERMINY:

Poziom podstawowy:

  •  sobota  8.50-12.10, terminy zajęć (9 spotkań): 4.03, 11.03, 18.03, 25.03, 1.04, 15.04, 22.04, 29.04 + dodatkowy termin do odrobienia 9 spotkania

Poziom rozszerzony:

  •  niedziela  8.50-12.10, terminy zajęć (9 spotkań): 5.03, 12.03, 19.03, 26.03, 2.04, 16.04, 23.04, 30.04 
    + dodatkowy termin do odrobienia 9 spotkania

Cena kursu: 690zł (płatność jednorazowa)

Jak się zapisać:

  • poprzez formularz na stronie (wybierając konkretną grupę Matura 2022 z rozwijalnego menu - UWAGA - do kursów OT nie wybieramy warsztatu)

Płatność za zajęcia tylko w całości (tylko przelew lub wpłata na poczcie)
Liczba miejsc ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń).

W związku z wieloma zapytaniami jak będą wyglądały zajęcia w momencie gdy jednak nastąpi zamknięcie szkół:

Jeśli tylko będzie taka możliwość, zajęcia normalnie odbywają się w szkole, w systemie cotygodniowych spotkań. Gdyby jednak na jakiś czas trzeba było nasze kursy przenieść do sieci to jesteśmy na to przygotowani! Zajęcia będą prowadzone - jeżlie zajdzie taka potrzeba - w czasie rzeczywistym z nauczycielem na platformie Zoom.


Zapraszamy
Collegium Novum